Astronotlar Uzayda Akıllı Ev Konforunu Yaşıyor

blank
Astronotlar Uzayda Akıllı Ev Konforunu Yaşıyor

İçerik: Astronotlar Uzayda Akıllı Ev Konforunu Yaşıyor

Astronotlar Uzayda Akıllı Ev Konforunu Yaşıyor:

China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) tarafından yapılan açıklamaya göre Çinli astronotlar, gelişmiş bilişim teknolojileri uygulamaları sayesinde istasyonun yörüngesinde daha rahat ve kolay bir şekilde yaşayıp çalışabilecekler.

Cuma günü düzenlenen basın toplantısında uzayda yaşam hakkında bilgi veren Çin Uzay Teknolojileri Akademisi Uzay İstasyonu Baş Tasarımcısı Bai Linhou, uzay istasyonu merkez modülü Tianhe’nin akıllı sistemlerle donatıldığını söyledi. Bu sayede astronotlar, merkezi modül ve mutfak ekipmanlarının aydınlatmasını mobil uygulamalar üzerinden kontrol edebilecekler. Ayrıca internette gezinecek ve aileleri ve arkadaşlarıyla video aracılığıyla konuşabilecekler.

blank

Öte yandan Bai, görsel-işitsel sistem sayesinde astronotların gece çalışmak zorunda kalmadıklarını ve uyuma fırsatı bulduklarını da ifade etti. Bai, çekirdek modüldeki bir akustik-optik sistemle astronotların görevde olmak yerine geceleri uyuyabileceğini de sözlerine ekledi.

Çin’in Shenzhou-12 mürettebatlı misyonundaki üç astronottan biri olan Tang Hongbo, mürettebat üyelerinin yaklaşık yarım saat içinde sıcak yemek yiyebileceklerini söyledi. Astronotlar, bir şeyler ters gittiğinde onları bilgilendiren bir hoparlör sayesinde daha rahat uyuyabilecekler.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Astronotlar Uzayda Akıllı Ev Konforunu Yaşıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti

Türk Bilim İnsanları İki Yeni Gezegen Keşfetti: Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK 1336 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör