Meta’nın Yeni Gizlilik Merkezinden Önemli Açıklamalar Geldi

blank
Meta'nın Yeni Gizlilik Merkezinden Önemli Açıklamalar Geldi

İçerik: Meta’nın Yeni Gizlilik Merkezinden Önemli Açıklamalar Geldi

Meta’nın Yeni Gizlilik Merkezinden Önemli Açıklamalar Geldi. Meta, kullanıcılara veri toplama, paylaşma, güvenlik, veri kullanımı ve reklamlar hakkında bilgi sağlayan yeni bir Gizlilik Merkezi duyurdu.

Merkez, Facebook ve Instagram gibi uygulamalarda gizliliğe yaklaşım, Veri Politikası ve çok sayıda gizlilik ve güvenlik ayarının nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntıları içeren bir düzenleme geliştirdi.

Kullanıcılar, iki faktörlü kimlik doğrulamanın nasıl kurulacağını, gönderilerini kimlerin görebileceğini, Meta’nın ne tür verileri topladığını, bu bilgileri nasıl kullandığını ve çok daha fazlasını öğrenebilecek.

Başlangıçta, Gizlilik Merkezi yalnızca masaüstü bilgisayarlarda ABD’deki az sayıda Facebook kullanıcısı tarafından kullanılabilir. Önümüzdeki aylarda daha fazla uygulamaya ve kişiye sunmayı planlıyor.

Erişiminiz varsa Gizlilik Merkezini Ayarlar ve Gizlilik bölümünde bulabilirsiniz. Meta gelecekte ona erişmenin başka yollarını sunacak. Gizlilik Merkezini daha fazla bölüm ve kontrolle güncellemeyi planlıyor.

Meta, son bir yılda uygulamalarına bir dizi güvenlik ve/veya gizlilik odaklı güncelleme ekledi. Her şeyi takip etmek zor olabilir, bu nedenle tüm bu özellikleri detaylandırmak için tek bir merkez kurmak faydalı olacaktır.

Örneğin Instagram, genç kullanıcıları “hassas” içerikten koruma çabasının bir parçası olarak insanlardan doğum günlerini paylaşmalarını istemeye başladı. Eylül ayında WhatsApp, sohbet yedeklemeleri için uçtan uca şifreleme ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Meta’nın Yeni Gizlilik Merkezinden Önemli Açıklamalar Geldi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor

Meta, VR Platformunun On Kat Büyüdüğünü Söylüyor. Facebook, Oculus platformu aracılığıyla sanal gerçekliği tamamen benimsemek …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör