Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor

blank
Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor

İçerik: Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor

Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor:

Tesla’nın Çarşamba günü elde ettiği rekor geliri kamuoyuyla paylaşması bekleniyor, ancak analistler ve yatırımcılar, Tesla’nın bu yıl teknoloji değişikliklerinin yanı sıra pil ve diğer tedarik zinciri kısıtlamaları ile görünümü bulandıran iki yeni fabrikada üretimi ne kadar hızlı büyütebileceğine odaklanıyorlar.

İcra Kurulu Başkanı Elon Musk, Çarşamba günü, gözler Cybertruck’ın lansmanı için kendisine yönelmişken ve 25.000 ABD Doları değerinde satılacak olan elektrikli otomobil için güncellenmiş bir ürün yol haritası vaat etmeye hazırlanıyor.

Guidehouse Insights analisti Sam Abuelsamid, “Tesla’nın yeni araç yapılarını ve yeni pilleri yüksek hacimlerde üreterek bazı önemli üretim zorlukları yaşarsa şaşırmam” dedi.

Refinitiv verilerine göre Tesla, küresel tedarik zinciri krizini diğer otomobil üreticilerinden daha iyi atlattı, Tesla, rekor sayıda araç üretti ve gelirin dördüncü çeyrekte yüzde 52 artarak 16,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Girişim sermayesi şirketi Loup Ventures’ın yönetici ortağı Gene Munster, düzenleyici krediler hariç otomotiv brüt marjının, bileşen maliyetleri üzerinde olumsuz etkisi olan enflasyonist bir ortama rağmen, önceki çeyreğe göre sabit veya hafif bir artış göstermesinin beklendiğini söyledi.

Analistler, Tesla’nın Teksas ve Berlin’deki iki yeni fabrikasının sonunda Tesla’nın üretim kapasitesini ikiye katlayabileceğini söyledi, ancak Tesla’nın üretime başlayıp başlamadığı net değil.

Musk, yeni fabrikaların gövdeyi yalnızca iki veya daha fazla parçaya dökmek ve yeni nesil pilleri araç gövdesine entegre etmek gibi üretim teknolojilerini kullanacağını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Rekor Miktarda Kazanç Bildirmeye Hazırlanıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör