Çinli Baidu, Yeni Bir Elektrikli Araba Üretecek

blank
Çinli Baidu, Yeni Bir Elektrikli Araba Üretecek

İçerik: Çinli Baidu, Yeni Bir Elektrikli Araba Üretecek

Baidu zaten otonom araç teknolojisi geliştirdi, ancak MSNBC’ye göre şimdi Volvo ve Polestar’ın sahibi Çinli otomobil üreticisi Geely ile ortaklaşa elektrikli araçlar üretmeyi planlıyor. Buradaki fikir, Geely’nin EV’leri tasarlayıp üreteceği, Çin’in Google’a eşdeğer arama motoru Baidu’nun teknolojiyi sağlayacağı. Baidu CEO’su Robin Li yaptığı açıklamada, “Çin, EV’ler için dünyanın en büyük pazarı haline geldi ve EV tüketicilerinin yeni nesil araçların daha akıllı olmasını talep ettiğini görüyoruz” dedi.

Kısmen devlet sübvansiyonları ve hızla genişleyen şarj altyapısı sayesinde Çin’in elektrikli araç pazarı her geçen gün daha kalabalık hale geliyor. Tesla ve yerel şirketler Nio, Xpeng Motors ve diğerleri gibi yerleşik şirketlerin yanı sıra, Foxconn (Byton ile birlikte) ve Alibaba gibi diğer teknoloji şirketleri devreye giriyor. Kasım 2020’de Tesla, ülkede 20.000’den fazla EV teslim etti. tek ay.

Bu arada Baidu, işini arama ve reklamcılığın ötesine taşımaya çalışıyor. Şirket, 2017’den beri otonom araç teknolojisi üzerinde çalışıyor ve daha önce 2018’de Geely’ye ait Volvo ile otonom otomobiller için bir takım oluşturdu. O zamanki amaç, Seviye 4 statüsüne ulaşmaktı, ancak bu hala yıllarca gibi görünüyor. Yine de, Baidu’nun teknolojisi yakın zamanda Pekin’de tamamen sürücüsüz yol testleri için onaylandı.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Çinli Baidu, Yeni Bir Elektrikli Araba Üretecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör