Tesla Roadster, 2022’ye Kadar Üretime Girmeyecek

blank
Tesla Roadster, 2022'ye Kadar Üretime Girmeyecek

İçerik: Tesla Roadster, 2022’ye Kadar Üretime Girmeyecek

Tesla Roadster, 2022’ye Kadar Üretime Girmeyecek: Tesla, şık ve çılgınca hızlı yeni nesil Roadster süper otomobilini 2017’de piyasaya sürdüğünden beri, bunun hakkında bir ton duymadık. Ancak yakın tarihli bir tweet’te Elon Musk, Roadster üretiminin gelecek yıla (2022) kadar başlamayacağını söyledi ve orijinal tarihten iki yıl sonra erteleneceğini doğruladı.

Elon Musk bir kullanıcısının” Roadster’a ne oldu” sorusuna ”Bu yıl bitirme mühendisliği, üretim önümüzdeki yıl başlıyor. Aday tasarımın yaz sonunda sürülebilir olması hedefleniyor. Üç motorlu tahrik sistemi ve gelişmiş batarya çalışması önemli öncülerdi.” diyerek cevap verdi.

Musk’ın yazdığı gibi, görünüşe göre tasarımı çivilemek için “üç motorlu tahrik sistemi ve gelişmiş batarya çalışması önemli öncüler olduğundan” mühendislik ancak bu yıl bitti. Bunlar, Roadster’ın 1,9 saniyede 0-60 MPH’lik tahmini hızlanma, 250 MPH azami hız ve 600 mil menzilinin anahtarı olacak.

Roadster’ın fiyatı lansmanda 200.000 dolardı ve ilk olarak bir tane almak isteyenler, rezervasyon yaptırmak için 50.000 dolar veya “Founder’s Edition” modeli için 250.000 dolar koymaya davet edildi. Musk, Tesla’nın bu yıl piyasaya sürülmeye aday bir modelin yola çıkmasını hedeflediğini söyledi, bu yüzden umarız 2021’de son modele, performansa ve fiyata bir göz atarız.

Tesla’nın güncellenmiş 1.100 beygir gücündeki Model S Plaid + sürümü 2021’in sonlarında piyasaya çıkacağından, benzer bir performans elde etmek için bu kadar uzun süre beklemenize (veya bu kadar para vermenize) gerek kalmayacak. 132,990 dolarlık bir fiyata 0’dan 60’a kadar ateş edecek. 2 saniyenin altında MPH, 200 MPH azami hıza ulaşın ve bir şarjla 520 mil gidin – dört kapılı bir sedan için fena değil.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Roadster, 2022’ye Kadar Üretime Girmeyecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör