Hyundai Otonom Elektrikli Otomobiller İçin Apple İle Anlaşabilir

blank
Hyundai Otonom Elektrikli Otomobiller İçin Apple İle Anlaşabilir

İçerik: Hyundai Otonom Elektrikli Otomobiller İçin Apple İle Anlaşabilir

Hyundai Otonom Elektrikli Otomobiller İçin Apple İle Anlaşabilir. Hyundai Motor’daki yöneticiler, Apple ile potansiyel bir bağlantı konusunda bölünmüş durumdalar ve bazı ABD teknoloji devi için fason üretici olma konusundaki endişeleri artırarak bir anlaşmanın görünümünü azaltıyor.

Hyundai, bu ayın başlarında Apple ile ön görüşmelerde bulunduğunu söyledi, ancak ayrıntı vermedi. Yerel basın, firmaların elektrikli bir araba ve akü bağlamayı tartıştıklarını söyledi.Hyundai bu hikaye için yorum yapmayı reddetti. Apple yorum yapmayı reddetti.

Apple, otomobil üreticisi ile araç yapımı konusundaki görüşmeleri hiçbir zaman kabul etmedi ve bu tür görüşmelerin hala aktif olup olmadığı belirsizdi. İPhone üreticisi tipik olarak, gelecekteki planları veya piyasaya sürülmemiş ürünler hakkında potansiyel ortakları ve tedarikçilerinden sıkı bir gizlilik konusunda ısrar eder.

Salı günü yaptığı ve üç yıldan uzun süredir en iyi üç aylık kârını bildirdiği bir kazanç çağrısında Hyundai, Apple ile görüşmelerde herhangi bir güncelleme yapmadı veya aktif olup olmadıklarını belirtmedi.

Apple ile kurulan bağlantı konusundaki iç tartışmalardan haberdar olan bir Hyundai yöneticisi, “Yapmanın iyi olup olmadığına bakılmaksızın nasıl yapılacağı konusunda acı çekiyoruz” dedi. “Başkaları için araba üreten bir şirket değiliz. Apple ile çalışmanın her zaman harika sonuçlar üreteceği gibi değil.”

İki şirket arasındaki görüşmeler hakkında çok az ayrıntı biliniyor. Ancak tartışmalara yakın olan kişiler, Hyundai veya Kia’nın Apple tarafından tasarlanan ve güçlü, her yerde bulunan markası altında satılan araçların üreticisi olarak hareket etmesini içeren seçeneklerin olduğunu söylüyor.

Hyundai geleneksel olarak Güney Kore’nin en büyük ikinci holdingi olarak dikey entegre tedarik zinciri altında dışarıdan gelenlerle çalışma, motorlar, şanzımanlar ve hatta kendi çeliklerini kendi bünyesinde yapma konusundaki isteksizliğiyle bilinir. Kia ve Hyundai’nin hisseleri görüşmeler nedeniyle artmış olsa da, Amerikan devi ile herhangi bir anlaşmayı engelleyebilecek bir Apple kontrat üreticisi olma konusunda önemli bir muhalefet olduğunu söylediler.

Apple ve Hyundai, 2018’de bir otomobil ortaklığı üzerine görüşmelere, Project Titan olarak bilinen Apple’ın şu anda bir Volkswagen yöneticisi olan Alexander Hitzinger’in başkanlık ettiği bir dönemde başladığını söyledi. Ancak kişi, Güney Koreli otomobil üreticisinin yabancılarla çalışma konusundaki isteksizliği nedeniyle ilerlemenin engellendiğini söyledi.Bu görüşmeler daha önce bildirilmedi.

Bu kişi, “Açmak (Hyundai için) gerçekten zor” dedi ve Güney Koreli şirketin Apple ile herhangi bir ortaklık altında bir kültür çatışmasını önlemek için bazı yöneticileri değiştirmek zorunda kalacağını ekledi.”Patron Apple. Pazarlamalarını yapıyorlar, ürünlerini yapıyorlar, markalarını yapıyorlar. Hyundai de patron. Bu gerçekten işe yaramıyor” dedi.

Ancak Güney Koreli otomobil üreticisinin kapasite fazlası var. Sözleşmeli üretim, üretim hacmini güvence altına almasına yardımcı olacaktır.Foxconn gibi değil. Konuya aşina olan başka bir kişi, Apple’ın kendi tasarımının ana bileşenlerini (çerçeveler, gövdeler, aktarma organları ve diğer parçalar) çeşitli yerlerden tedarik etmeyi tercih edeceğini ve son montaj tesisi için Hyundai veya Kia’ya güveneceğini söyledi.

İkinci kişi, “Bunun Amerika Birleşik Devletleri’nde olmasını isterler” dedi.Hyundai Motor Group, görüşmeler erken bir aşamadayken, Hyundai Motor Group’un Kia’nın Hyundai Motor ile değil Apple ile ortak olmasını istediğine “geçici olarak karar verdi” dedi.

İçeriden, “Grup, Hyundai markasının sadece Apple’ın sözleşmeli üreticisi olacağından endişe duyuyor ve bu da Hyundai’nin Genesis markasıyla daha kaliteli bir imaj oluşturma çabasına yardımcı olmayacak” dedi. Kia, elektrikli arabalar konusunda da daha hızlı hareket ediyor ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Georgia fabrikasında mevcut üretim kapasitesine sahip.

Hyundai’deki bir başka yönetici: “Google ve Apple gibi teknoloji firmaları bizim (sözleşmeli telefon üreticisi) Foxconn gibi olmamızı istiyor.”Bir işbirliği, başlangıçta Hyundai veya Kia’nın marka imajını yükseltmeye yardımcı olabilir. Ancak orta veya uzun vadede, sadece arabalar için mermi sağlayacağız ve Apple beyni yapacak.”

Güney Koreli Park Chul-wan, yine de, Hyundai’nin elektrikli otomobil platformuna ve pil üreticileri gibi tedarikçilerine erişimin yanı sıra Apple’ın otonom araç yığını ve yazılımına erişim de dahil olmak üzere iki şirketin yararlanabileceği geniş alanlar olduğunu söyledi. pil uzmanı ve Seojeong Üniversitesi’nde bir profesör.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Hyundai Otonom Elektrikli Otomobiller İçin Apple İle Anlaşabilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz

Artık Tesla Satın Almak İçin Bitcoin Kullanabilirsiniz: Kripto para servetlerini harcamanın yollarını arayan Bitcoin hayranları, …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör