VW’nin Elektrikli ID.Buzz Microbusü 2023’te Piyasaya Sürülecek

blank
VW'nin Elektrikli ID.Buzz Microbusü 2023'te Piyasaya Sürülecek

İçerik: VW’nin Elektrikli ID.Buzz Microbusü 2023’te Piyasaya Sürülecek

VW’nin Elektrikli ID.Buzz Microbusü 2023’te Piyasaya Sürülecek:

Volkswagen, elektrikli Microbus ile yola ne zaman çıkabileceğinizi açıkladı. VW, Car and Driver’a yaptığı açıklamada, 2024 ID.Buzz’ın 2023’te, aracın Avrupa’da satışa sunulmasından bir yıl sonra satışa sunulacağını söyledi.

Otomobil üreticisi, Avrupa’da Kuzey Amerika’dakinden daha fazla EV versiyonunu, yani kısa ve uzun dingil mesafesi seçeneklerine sahip yolcu ve ticari varyantları sunacak. ABD’li alıcılar, ID.Buzz’ı yalnızca uzun dingil mesafeli yolcu formatında alabilirler. Sonunda, Avrupa’da ticari ID.Buzz’ın tamamen özerk bir versiyonu olacak. VW Grubunun ilk tam otonom aracı olacak. Ancak, bu varyant büyük olasılıkla ABD’ye de gelmeyecek.

Giriş seviyesi ID.Buzz, Car and Driver’a göre muhtemelen yaklaşık 200 beygir gücüne sahip bir arkadan çekişli model olacak. Üst uçta VW, 300hp’ye kadar dört tekerlekten çekişli bir versiyon sunacak.

En azından Avrupa’da VW, ID.Buzz için orijinal zaman çizelgesine bağlı kalıyor. 2017’de 2022’ye kadar bir hedef sürüm penceresi olduğunu söyledi. Ne yazık ki ABD’de bu programa uymayacak, ancak en azından şirket ne zaman geleceği konusunda biraz netlik kazandı.

Aracın Avrupa bölgesinde daha farklı bir donanımla satışa sunulması bekleniyor ancak Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belirlenmiş değil. Ne yazık ki gelse bile ülkemizde elektrikli araçlara ekstra vergi uygulaması olduğu için (dünyada bir tek Türkiye’de uygulanıyor) araç çok yüksek fiyatlara satılacak bu nedenle de Volkswagen aracı ülkemize sürmeyebilir.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: VW’nin Elektrikli ID.Buzz Microbusü 2023’te Piyasaya Sürülecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Suzuki Yine Motosikletin En İtibarlı Markası Oldu

Suzuki Yine Motosikletin En İtibarlı Markası Oldu: Motosiklet dünyasının efsane ismi Suzuki, hayata geçirdiği proje …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör