ASELSAN , Ukrayna Ordusu Telsiz Sistemleri Ana Tedarikçisi Oldu

blank
ASELSAN , Ukrayna Ordusu Telsiz Sistemleri Ana Tedarikçisi Oldu

İçerik: ASELSAN , Ukrayna Ordusu Telsiz Sistemleri Ana Tedarikçisi Oldu

ASELSAN , Ukrayna Ordusu Telsiz Sistemleri Ana Tedarikçisi Oldu:

Aselsan ve L3Harris tarafından geliştirilen gelişmiş kablosuz haberleşme sistemleri sahada Ukrayna ordusu tarafından kullanılmaktadır.

Defence Express, Aselsan’ın ürettiği telsizlerin kara birliklerine, L3Harris sistemlerinin sahadaki hemen hemen tüm aktif birimler için olacağı belirtildi. Şu anda Aselsan tarafından üretilen haberleşme sistemleri, Ukrayna zırhlı birimlerinin modernize edilmiş platformlarında aktif olarak kullanılmaktadır. L3Harris telsiz sistemi, Neptün gemi füze sisteminin bir parçasıyken, tüm Aselsan telsizleri Yazılım Tanımlı Telsiz mimarisi üzerine inşa edilmiş modern sistemlerdir. Defence Express, L3Harris sistemlerinin Ukrayna ordusu tarafından resmi olarak temel telsiz sistemi olarak kabul edildiğini ve bu sistemlerin muharebe araçlarına kurulmak üzere hazırlandığını bildirdi.

ABD Hükümeti, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin modernizasyonunu ABD yapımı radyolarla tamamlamayı taahhüt etti. Ön tahminlere göre, ABD Dış Askeri Finansman (FMF) program bütçeleri 2021’den 2025’e kadar Ukrayna ordusu için 3 milyon dolar değerinde L300Harris radyo sistemlerinin satın alınmasını finanse edecek.

Ukrayna, ASELSAN telsizleri ile modernize edilen T-64 ve T-72 tanklarını teslim aldı
Mart 2021’de Lviv Zırhlı Fabrikası, modernize edilmiş T-64 ve T-72 Ana Muharebe Tanklarını (AMT) Ukrayna Savunma Bakanlığı’na teslim etti. Modernize edilmiş ana muharebe tanklarına ASELSAN ‘Şirketten temin edilen yeni dijital radyo istasyonlarının da entegre edildiği bildirildi.

ASELSAN’ın sunduğu iletişim çözümleri, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin zırhlı birimleri ile piyade birlikleri arasında verimli iletişim sağlamak için tasarlandı. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, zırhlı birliklerin bu modifikasyonunu “Ağ merkezli” diye adlandırıyor.

ASELSAN VHF ürün yelpazesinin telsiz sistemleri, 2017 yazında Ukrayna’da yapılan ihalede silahlı kuvvetlerin karşılaştırmalı testlerinde kazanan firma oldu. Ukrayna ve ASELSAN ile hem ortak üretim hem de Teknoloji transferi.

0 0 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: ASELSAN , Ukrayna Ordusu Telsiz Sistemleri Ana Tedarikçisi Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı

ABD Ordusu, Microsoft İle 21 Milyar Dolarlık Bir Anlaşma Yaptı: Microsoft ve ABD Ordusu, 2018’den …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör