Microsoft ve ABD AR Teknolojisi İçin 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı

blank
Microsoft ve ABD AR Teknolojisi İçin 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı

İçerik: Microsoft ve ABD AR Teknolojisi İçin 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Microsoft ve ABD Ordusu AR Teknolojisi Sağlayan 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı:

Pentagon Çarşamba günü yaptığı duyuruya göre, Amerika’nın yarının yer değnekleri, Savunma Bakanlığı ile Microsoft arasında on yıl süren bir sözleşmenin parçası olarak yakında özel yapım HoloLens kulaklıklarla donatılacak. 21.88 milyar dolarlık anlaşma uyarınca Microsoft, AR birimlerinin yaklaşık 120.000’ini ABD Ordusuna tedarik edecek.

Bu duyuru, Microsoft ile DoD arasında 2018 yılında, standart 3.500 $ ‘lık HoloLens başlığını temel alan ve Azure Bulut Hizmetleri kullanılarak artırılan Entegre Görsel Artırılmış Sistem (IVAS) geliştirmek için 480 milyon dolarlık bir anlaşmanın ardından geldi. Microsoft Teknik Üyesi Alex Kipman, Çarşamba günkü bir blog gönderisinde “Program, çeşitli senaryolarda bilgi paylaşımına ve karar vermeye olanak tanıyan gelişmiş durumsal farkındalık sağlıyor,” diye yazdı. Etkili bir şekilde, komutanların taktiksel verileri ve hedefleri sahadaki askerlerle paylaşmalarına olanak tanıyacak ve gece görüş yetenekleri sağlayacaklar.

“Microsoft, son iki yıldır ABD Ordusu ile yakın bir şekilde çalıştı ve birlikte, Askerlere görevlerini yerine getirmeleri için gerekli araçları ve yetenekleri sağlamak üzere bir ürünün hızlı prototipini sağlamak için Asker Merkezli Tasarımına öncülük ettik,” diye devam etti.

Microsoft, Bloomberg News’e, cihazların ABD’de üretileceğini doğruladı, ancak henüz ne zaman ABD Ordusu Yakın Savaş Gücü üyelerine konuşlandırılacağına dair henüz bir bilgi yok. Duyuru, şirketin ABD ordusuyla ortaklığına karşı çıkan Microsoft çalışanlarından oluşan bir kadronun protesto ve eleştirilerinin ortasında geldi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft ve ABD AR Teknolojisi İçin 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi

T129 ATAK Helikopteri Kara Kuvvetleri Komutanlığına Teslim Edildi: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Kara …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör