Tesla, Çin’de 285.000’den Fazla Aracı Geri Çağırıyor

blank
Tesla, Çin'de 285.000'den Fazla Aracı Geri Çağırıyor

İçerik: Tesla, Çin’de 285.000’den Fazla Aracı Geri Çağırıyor

Tesla, Çin’de 285.000’den Fazla Aracı Geri Çağırıyor:

Tesla, yetkililerin güvenlik riskleri konusundaki endişelerini dile getirmesiyle ve ABD’li otomobil üreticisinin ülkedeki müşteri şikayetlerini nasıl ele aldığına dair protestolarla bu yıl şimdiye kadar Çin’de kötü bir tanıtım yaptı. The Wall Street Journal, Tesla’nın Çin’de çoğu yerel olarak üretilen 285.000’den fazla aracı, araçların hız sabitleyicisiyle ilgili bir güvenlik riski nedeniyle geri çağırdığını bildirdiği için Cumartesi günü kötü haberler devam etti.

Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresi Cumartesi günü yaptığı açıklamada, geri çağırmanın Tesla’nın Şanghay’daki Gigafactory’sinde yapılan 249.855 Model 3 ve Model Y aracını ve tümü Aralık 2019 ile Haziran 2021 arasında üretilen ithal edilen 35.655 Model 3 aracı içerdiğini bildirdi. Regülatöre göre, araçların hız sabitleme sistemleri kaza sonucu devreye girerek beklenmedik bir şekilde hızlanmalarına neden olabilir. Araç sahipleri, araçlarının hız sabitleyici sistemleri yazılımını uzaktan yükseltebilir.

Tesla, Cumartesi günü basın e-postasına gönderilen yorum talebine hemen yanıt vermedi; şirket basın ofisini dağıttı ve genellikle medya taleplerine cevap vermiyor. WSJ, Tesla’nın Çin’deki bir sosyal medya platformu olan Weibo’daki sayfasından bir özür yayınladığını bildirdi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla, Çin’de 285.000’den Fazla Aracı Geri Çağırıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör