Kosova Ordusu BMC Vuran Tedarik Edecek

blank
Kosova Ordusu BMC Vuran Tedarik Edecek

İçerik: Kosova Ordusu BMC Vuran Tedarik Edecek

Kosova Ordusu BMC Vuran Tedarik Edecek:Ordusunda kapsamlı bir modernizasyon gerçekleştirmeyi hedefleyen Kosova, Türkiye’den 14 adet BMC Vuran 4×4 tedarik edecek. Kosova, kısa süre önce başlattığı kapsamlı askeri modernizasyon kapsamında Türkiye’den 14 adet BMC Striker 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA) tedarik edecek. Söz konusu modernizasyon; 10 yıllık eğitim, reform ve askeri teçhizatın dış tedarikini içeriyor ve Kosova’nın NATO ile uyumlu bir orduya sahip olmasını öngörüyor. RTKLive tarafından bildirildiği üzere, satın alma planlarında ayrıca ABD’den Yabancı Askeri Satışlar (FMS) yoluyla yapılacak alımlar için ayrılan 5,2 Milyon Euro’luk bir bütçe de bulunuyor.

EUObserver tarafından bildirildiği üzere, son yıllarda Kosova, Sırbistan’ın olası tepkisine rağmen düzenli bir ordu kurma niyetini açıkça ortaya koydu. Bu niyet ABD ve Almanya tarafından da desteklendi. Halihazırda Kosova’da KFOR (Kosova Gücü) adı altında yaklaşık 3800 NATO personeli bulunmaktadır.

blank

BMC Vuran 4×4
Çok Maksatlı Zırhlı Araç Atıcı 4×4, BMC tarafından geliştirilen Çok Maksatlı Zırhlı Araç ailesinin bir üyesidir. 9 kişilik taşıma kapasitesi, yüksek koruma ve hareket kabiliyeti ile öne çıkan Vuran, 4×4 monokok tipi zırhlı kabin ve pencereleri, darbe emici koltukları ile mayın ve balistik tehditlere karşı koruma sağlıyor. Ön ve arka kameraları, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi lastik şişirme özelliği, uzaktan kumandalı otomatik silah istasyonu seçeneği, A/C ısıtma ve soğutma özellikleri ile de öne çıkıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Kosova Ordusu BMC Vuran Tedarik Edecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek

AKSUNGUR SİHA Deniz ve Hava Kuvvetlerine Teslim Edilecek. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) mühendis …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör