Yeni 802 Beygirlik Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

blank
Yeni 802 Beygirlik Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

İçerik: Yeni 802 Beygirlik Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

Yeni 802 Beygirlik Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı:

Tüm sızıntılar ve alaylardan sonra, Lamborghini nihayet yeni hibrit motorlu Countach’ı duyurdu. Neyse ki, araba hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şey model tanımında yer alıyor: LPI 800-4. İlk bölüm, Longitudinale Posteriore Ibrido’nun kısaltmasıdır ve güç aktarma sisteminin süper otomobilin arkasına doğru uzunlamasına nasıl monte edildiğine ve bunun bir hibrit olduğu gerçeğine atıfta bulunur. Bu arada iki sayı, Countach’ın V12 6.5 litrelik motoru ve 48 voltluk elektrik motorunun birlikte üretebildiği yaklaşık 802 beygir gücüne ve dört tekerlekten çekişe sahip olmasına işaret ediyor.

Bütün bunlar tek bir güçlü araba yapar. Countach, saatte sıfırdan 60 mile üç saniyeden kısa sürede ve sıfırdan 124 mile dokuz saniyenin hemen altında hızlanabilir. En yüksek hıza gelince, onu saatte 221 mile itebilirsiniz ve maksimum 531 lb-ft torka sahiptir.

Countach’ın elektrik motoruna güç veren bir süper kapasitördür Lamborghini, aynı ağırlıktaki bir lityum iyon pile kıyasla üç kat daha fazla güç sağladığını iddia ediyor. Otomobil üreticisi, bir V12 motorundan aldığınız güç aktarımı hissini korumak için elektrik motorunu doğrudan şanzımana monte ettiğini söylüyor.

Countach LPI 800-4’ün kasasının ve dışının çoğunu karbon fiber oluşturur. Lamborghini, orijinal adaşı yerine Aventador’u anımsatan tasarım hakkında, “70’lerin ve 80’lerin ikonik Countach’ının bu on yılın seçkin bir süper spor modeline nasıl evrildiğini hayal ediyor” diyor. İçeride, CarPlay entegrasyonunu ve “Stile” etiketli bir düğmeyi içeren 8,4 inçlik bir dokunmatik ekran bulacaksınız. Üzerine basmak “ayrıcalıklı izleyicilerine Countach tasarım felsefesini açıklıyor.”

Ayrıcalıklı bir kitleden bahsetmişken Lamborghini, Countach LPI 800-4’ten yalnızca 112 adet üretecek. Otomobil üreticisinin gönderdiği basın açıklaması bir fiyat etiketinden bile bahsetmiyor. Lamborghini ileriye bakmaya hevesli görünüyor, ancak Countach sınırlı bir koşuyla kabul edilmeyecek kadar önemliydi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni 802 Beygirlik Lamborghini Countach LPI 800-4 Tanıtıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör