Sony, Telefonlar için DualShock Kontrol Cihazı Üzerinde Çalışıyor

blank
Sony, Telefonlar için DualShock Kontrol Cihazı Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Sony, Telefonlar için DualShock Kontrol Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Sony, Telefonlar için DualShock Kontrol Cihazı Üzerinde Çalışıyor:

Sony, akıllı telefonlar için PlayStation benzeri bir kontrolör üzerinde çalışıyor. Bir akıllı telefon gibi görünen bir cihaza bağlı iki denetleyici tutacağını gösteren bir patent çevrimiçi olarak ortaya çıktı. Bunun dışında şu an için akıllı telefon denetleyicisi hakkında pek bir şey bilinmiyor. Görünüşe göre, kontrolör PlayStation 4’ün DualShock kontrolörünün düzenine benziyor. 2012’de Sony, altı eksenli hareket kontrolleriyle birlikte özel Dual Shock tarzı oyun kontrollerine sahip Xperia Play akıllı telefonunu piyasaya sürdü.

Sony’nin PlayStation benzeri bir tasarıma sahip akıllı telefon denetleyicisi için patent ilk olarak Video Games Chronicle tarafından tespit edildi ve iddiaya göre şirketin Japonya bölümü tarafından dosyalandı. Daha önce de belirtildiği gibi, denetleyici, PlayStation 5’in DualSense denetleyicisinden çok PS4’ün DualShock denetleyicisine benzer bir tasarıma sahiptir. Kontrolör, “kullanıcının sol ve sağ elleri tarafından tutulan bir sol yan tutma bölümü ve bir sağ yan tutma bölümü” olarak tanımlanmaktadır.

blank

İddia edilen patentteki kontrolörün çizimlerine göre, “kullanıcı tarafından yatırılabilen ve mil kısmının devrilme yönünü ve devrilme miktarını tespit edebilen bir mil kısmı” içerir. Gelecekte böyle bir cihaz piyasaya sürülürse, Remote Play veya bulut aracılığıyla PlayStation oyunlarını oynamak için bir akıllı telefonla kullanılabilir. Xbox oyunlarını yayınlamak ve oynamak için üçüncü taraf denetleyicilerin nasıl kullanıldığına benzer şekilde çalışabilir. Bununla birlikte, oyuncular Bluetooth kullanarak normal PlayStation kontrol cihazlarını bir akıllı telefona bağlayabilirler. Her zaman olduğu gibi, patentlerin mutlaka üretim modellerine dönüşmediğini ve şirketin yalnızca patentler tarafından açıklanan potansiyel teknolojilere olan ilgisini ifade ettiğini unutmayın.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Telefonlar için DualShock Kontrol Cihazı Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı

Intel, 2021’de Rekor Satış Rakamlarına Ulaştı: Intel Çarşamba günü, 2021’in benzeri görülmemiş talep ve tedarik …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör