Audi, Elektrikli Modeller İçin Çin’de Yeni Bir Fabrika Kurdu

blank
Audi, Elektrikli Modeller İçin Çin'de Yeni Bir Fabrika Kurdu

İçerik: Audi, Elektrikli Modeller İçin Çin’de Yeni Bir Fabrika Kurdu

Audi, Elektrikli Modeller İçin Çin’de Yeni Bir Fabrika Kurdu:

Dünya elektrikli otomobil pazarına yön veren Çin, yeni bir yatırıma daha ev sahipliği yapacak. Audi’den yapılan açıklamada, Audi FAW NEV Company Ltd. yerli elektrikli üretim portföyünü genişletmek için. ile önemli bir dönüşüme girildiği açıklandı. Bu kapsamda Çin’de Premium Platform Electric (PPE) adı altında tamamen elektrikli bir Audi modelleri üretim tesisi kurulacak.

CEO Markus Duesmann, Audi FAW NEV Company’nin Audi’nin Çin’deki elektrikli araçlara geçme stratejisinde kilit bir rol oynadığını ve bu yönde ilerlemeye istekli olduklarını söyledi. Audi’nin Çin Bölümü Başkanı Jürgen Unser, Audi FAW NEV Company ile birlikte Çin’deki mevcut e-araç endüstrisine yeni atılımlar getireceklerini söyledi.

Audi ortak girişimi ve ortağı FAW, geçtiğimiz aylarda yapılan yoğun hazırlıkların ve Çinli yetkililerden gerekli izinlerin alınmasının ardından Changchun’daki yeni fabrikayı hemen inşa etmeye hazır olacak. Tesiste yılda 150 bin karbon nötr elektrikli araç üretilecek.

2024 yılı sonuna kadar Changchun’da 150 hektarlık bir alanda tamamen elektrikli Audi modelleri üretecek çok modern bir fabrika binası inşa edilecek. Tamamen dijital yöntemlerle çalışacak fabrikada verimlilik ve sürdürülebilirlik ön planda olacak. Changchun’daki fabrika, tamamen elektrikli Audi modellerini piyasaya süren ilk üretim tesisi olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Audi, Elektrikli Modeller İçin Çin’de Yeni Bir Fabrika Kurdu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek

Hidrojen Yakıtlı Off-Road Yarışı ‘Extreme H’ 2024’te Düzenlenecek. Extreme E’nin kardeş şampiyonasının 2024’te başlaması bekleniyor. …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör